Domowe sposoby na łupież pstry – poznaj najskuteczniejsze!

Domowe sposoby na łupież pstry są jednymi ze skutecznych metod walki z tym problematycznym schorzeniem, które może dotknąć zarówno kobiety jak i mężczyzn. Jeśli chcemy jednak walczyć z łupieżem domowymi sposobami, musimy rzecz jasna je poznać. Wówczas możliwe będzie skorzystanie z tych, które uznamy za najskuteczniejsze. 

Domowe sposoby na łupież pstry – z których warto skorzystać?

Domowe sposoby na łupież pstry, z których warto korzystać

Jak już wspomniano na wstępie, domowe sposoby na łupież pstry mogą okazać się całkiem skuteczne. Trzeba jednak zaznaczyć, że terapię warto byłoby rozpocząć już wtedy, gdy pojawią się pierwsze problematyczne objawy. Wówczas istnieje największe prawdopodobieństwo tego, że okażą się one skuteczne. Które domowe metody na łupież pstry warto wykorzystać?

W poniższej tabelce wskazano oraz scharakteryzowano najpopularniejsze z nich:

Domowe sposoby na łupież pstry
Naturalne olejki eteryczne W walce z łupieżem pstrym warto byłoby zastosować naturalne olejki eteryczne. Kupimy je przede wszystkim w sklepach z ekologicznymi kosmetykami. W szczególności warto wyposażyć się w olejek z drzewa herbacianego, który słynie z działanie przeciwgrzybiczego i antybakteryjnego.
Unikanie kosmetyków z chemicznymi składami Jeśli chcemy, aby walka z łupieżem pstrym była skuteczna, powinniśmy starać się unikać kupna kosmetyków z chemicznymi składami. Nie stosujmy także produktów, którym można przypisać silne właściwości drażniące. Mogą one rozregulować pracę gruczołów łojowych, co doprowadzi do zaostrzenia problemu.
Stosowanie naturalnych dermokosmetyków Podstawą walki z łupieżem pstrym jest także stosowanie naturalnych dermokosmetyków. Warto poszukiwać w nich przede wszystkim ekstraktów oraz wyciągów roślinnych. Doskonale byłoby wybierać kosmetyki wzbogacone o selen. Wyposażmy się w szampon, krem czy też w płyn do przemywania skóry.
Używanie soli kąpielowej Epsom Sól kąpielowa Epsom działa przeciwgrzybiczo, dzięki czemu łagodzi objawy związane z łupieżem pstrym. Można przypisać jej również lekko nawilżające działanie.

Oprócz wymienionych domowych metod warto stosować także inne, które wspomogą walkę z łupieżem.

Przede wszystkim warto zadbać o:

  • częste wietrzenie pomieszczeń,
  • używanie swojego ręcznika,
  • częsta zmiana pościeli.

Sprawdź inne domowe sposoby na łupież pstry.

Domowe sposoby na łupież pstry

Domowe sposoby na łupież pstry – czy są skuteczne?

Wyżej wymienione domowe sposoby na łupież pstry należy stosować regularnie, jeśli chcemy cieszyć się z względnie trwałych oraz satysfakcjonujących nas rezultatów.

„Tylko systematyczne stosowanie domowych metod walki z łupieżem pstrym ma szansę okazać się skuteczne. „mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog

Jeżeli zadbamy o wspomnianą regularność, jak najbardziej możemy liczyć na skuteczność domowych sposobów. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż efekty nie pojawią się niestety od razu. Jeżeli dokucza nam łupież pstry, domowe sposoby zaczną przynosić zauważalne rezultaty mniej więcej po kilku tygodniach regularnego ich stosowania. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się równoległe stosowanie kilku domowych metod walki z łupieżem pstrym.

FAQ

1. Jak długo stosować domowe sposoby na łupież pstry?

Domowe sposoby walki z łupieżem pstrym, w tym kosmetyki naturalne powinny być stosowane aż do uzyskania satysfakcjonujących nas rezultatów. Pewne sposoby warto stosować już zawsze w ramach profilaktyki. Łupież pstry ma bowiem tendencje do nawracania.

2. Co zrobić, jeśli domowe sposoby na łupież pstry nie działają?

Jeżeli stosowane przez nas domowe metody walki z łupieżem pstrym nie działają, warto zastanowić się nad tym, czy stosujemy je z odpowiednią częstotliwością. Zawsze warto przetestować także inne metody. Jeżeli używamy kosmetyków, zawsze niech będą to naturalne produkty. W niektórych przypadkach wskazane jest jednak leczenie specjalistyczne pod okiem doświadczonego lekarza dermatologa.

3. Czy domowe sposoby na łupież pstry są bezpieczne?

Większość domowych sposobów na łupież pstry jest całkowicie bezpieczna. Oznacza to, że mogą być one stosowane przez każdego, kto jest dotknięty łupieżem pstrym. W przypadku olejków eterycznych warto jednak zachować ostrożność. Nie stosujmy ich nierozcieńczonych na skórę. Zawsze dodajmy kilka kropel do balsamu lub do kąpieli. Wówczas będą one bezpieczne. Jeżeli zaś chodzi o kosmetyki takie jak krem czy szampon, zawsze warto wybierać te o naturalnych składach. Będą nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne.


Bibliografia

  1. Gaitanis G., Velegraki A., Mayser P., Bassukas I.D., Skin diseases associated with Malassezia yeasts: Facts and controversies, Clinics in Dermatology, 2013
  2. Rodoplu G., Saracli M.A., Gümral R., Yildiran S.T., Distribution of Malassezia species in patients with pityriasis versicolor in Turkey, 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *