Wybieramy skuteczny szampon na pstry łupież

Zaleczenie łupieżu pstrego tak, aby nie było widać żadnych plam na ciele jest bardzo trudnym wyzwaniem. Niestety jego całkowite wyleczenie jest niemożliwe, dlatego jest chorobą nawrotową. Szczególnym okresem, w którym powinniśmy na siebie uważać jest wiosna i lato - okresy o podwyższonej temperaturze i wilgotności powietrza. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że to skóra głowy jest idealnym miejscem rozrodczym grzybów drożdżopodobnych odpowiedzialnych za rozwój choroby jaką jest łupież pstry na plecach lub innych partiach ciała. Właśnie dlatego szczególną uwagę podczas profilaktycznych czynności zapobiegających nawrotowi łupieżu pstrego powinniśmy zwrócić na tej części ciała. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych szamponów na pstry łupież dostępnych na polskim rynku.

Numer 1: Pityver - szampon z selenem na łupież pstry. W jego składzie znajdziemy składniki takie jak: siarczek selenu, glinka biała, naturalna witamina E. Preparat ten hamuje rozwój drożdżaków oraz normalizuje naturalne Ph skóry głowy. Dla lepszego efektu można kupić zestaw Pityver, czyli szampon, emulsję i płyn do wcierania. Koszt zestawu to 97 zł.

Numer 2: Dandrene - szampon przeciwgrzybiczy zawierający w swoim składzie ketakonazol - środek silnie zwalczający drożdżaki oraz inne grzyby na skórze głowy. Jego składniki wysuszają łój, który jest naturalnym pokarmem dla grzyba. Dodatkowo wyciągi z granatów nawilżają podrażnioną skórę głowy oraz odpowiadają za jej prawidłową regenerację. Niestety szampon Dandrene nie jest dostępny w każdej aptece, a jego cena waha się od 100 do 150 zł.

Numer 3: Selsun Blue - szampon przeciwgrzybiczy i przeciwłupieżowy. W jego składzie znajdziemy przede wszystkim 1% stężenie siarczku selenu - jednego z najlepszych leków na zwalczanie łupieżu pstrego oraz jego skutków. Szampon ten jest produktem naturalnym - możemy go stosować nie tylko podczas leczenia, ale również do zapobiegania nawrotom choroby. Preparat ma również za zadanie zmniejszenie ilości wydzielanego łoju, złagodzenie nadmiernego złuszczania się naskórka oraz powstałych zaczerwienień. Jego cena orientacyjna to 20-30 zł.

Numer 4: Noell - szampon leczniczy na różne odmiany łupieżu. Polecany zarówno do leczenia jak i profilaktycznego zapobiegania nawrotom choroby. W swoim składzie zawiera przede wszystkim ketokonazol, który odpowiada za zwalczanie grzybów występujących na skórze głowy. Z powodu wysokiego stężenia substancji czynnej należy stosować go w leczeniu nie częściej niż 5 dni pod rząd - raz dziennie. W przypadku przeciwdziałania 2-3 razy w miesiącu przed okresem letnim. Można go stosować zarówno jako maskę na włosy ( pozostawiając go na kilka minut na skórze ) jak również jako płukankę. Jego cena zaczyna się od 20 zł.

Numer 5: Oliprox - szampon przeciwłupieżowy z odżywką. Produkt ten polecany jest szczególnie dla osób narażonych na częste nawroty choroby, ponieważ można stosować go bez ograniczeń. Szampon działa przeciwgrzybiczo, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Dodatkowe substancje pomagają zadbać o regenerację uszkodzonej skóry głowy oraz zapobiegają nawrotowi łupieżu pstrego przez wysuszanie nadmiaru łoju. Jego orientacyjna cena to 30-45 zł.