sposoby

Co powinien zawierać szampon na łupież pstry?

Łupież pstry jest chorobą zakaźną, którą wywołują drożdżaki rodzaju Malassezia. Charakteryzuje się szpecącymi żółtobrunatnymi plamami, które są odporne na oddziaływanie promieni słonecznych (w efekcie opalania się pstre plamy stają się jeszcze bardziej widoczne). Często infekcji towarzyszyć mogą uczucie świądu oraz łuszczenie się skóry. Patogeny te żywią się tłuszczem wytwarzanym przez naszą skórę — dlatego też niezwykle istotna jest higiena osobista oraz środki stosowane miejscowo.

5 sposobów na łupież pstry na głowie

Łupież pstry to choroba grzybicza powodująca pojawianie się nieefektownych plam na naszym ciele. W okresie wiosenno- letnim są najbardziej widoczne, gdyż ich powierzchnia nie opala się wraz z resztą zdrowej skóry. Łupież pstry pojawia się także na skórze głowy. Powoduje silne złuszczanie się naskórka, który osadza się w formie białych płatków na włosach i ubraniach. Nawet świeżo umyte włosy wyglądają na brudne i niezadbane.

Podpowiadamy pięć skutecznych sposobów, które raz na zawsze pomogą Ci pozbyć się problemu jakim jest łupież pstry na głowie.

Łupież pstry - leczenie domowe skuteczne sposoby

Łupież pstry to często spotykane schorzenie. To zakażenie naskórka, objawiające się żółtobrunatnymi plamami na ciele. Plamy występują zwłaszcza na plecach, ale mogą być widoczne na całym torsie, szyi i skórze głowy pod włosami. Najczęściej na tą chorobę cierpią nastolatkowie w okresie dojrzewania. Zdarza się także u młodszych dzieci. Łupież pstry wywoływany jest przez tak zwane grzyby drożdżopodobne. Choroba ponadto ma skłonność do nawrotów. Jak zatem sobie z nią radzić, jakie są domowe sposoby na leczenie choroby jaką jest łupież pstry?