masc

Co to jest łupież pstry?

Łupież najczęściej kojarzy nam się z dolegliwością na głowie. Łupież pstry natomiast występuje najczęściej w okolicach klatki piersiowej i jest to odmiana grzybicy skór. Schorzenie wygląda niezbyt estetycznie, a nieleczone, może też prowadzić do sporych komplikacji zdrowotnych. Jak więc go rozpoznać i jak na niego zareagować?

Łupież pstry - leczenie

Łupież pstry to przykra dolegliwość dermatologiczna, rodzaj podstępnej infekcji grzybiczej. Zmienione chorobowo partie skóry objawiają się jako plamy o różnym rodzaju zabarwienia, ale zwykle odznaczające się świądem i łuszczeniem. Bezpośrednimi winowajcami odpowiedzialnymi za pojawienie się łupieżu pstrego są drożdżaki - ich obecność na powierzchni skóry jest czymś naturalnym, jednak to ich zdecydowany nadmiar skutkuje pojawieniem się tego kłopotliwego i uciążliwego schorzenia.

Jaka maść na łupież pstry?

Łupież pstry może dopaść każdego, nawet jeśli bardzo dbamy o swoją higienę. Jest on po prostu infekcją naszego naskórka, wywołują je drożdżaki. Każdy z nas ma na skórze głowy te grzyby, jest to normalne, gdyż stanowią one naturalną mikroflorę naszej skóry. Jednak zauważamy z nimi problem, gdy jest ich zbyt wiele. Jak rozpoznamy, że to jest właśnie łupież pstry? Jeśli mamy suchą skórę na głowie i widać na naszej skórze głowy białe bądź różowawe plamki, jest to właśnie łupież pstry.

Tagi

Jakie leki na łupież pstry warto kupić?

Łupież pstry to wyjątkowo nieprzyjemna infekcja, która powoduje, że na naszym ciele (głównie klatce piersiowej) pojawiają się plamy, które mogą przeistaczać się w duże płaty. Czerwone lub beżowe plamy są nie tylko wyjątkowo nieestetyczne, ale mogą nas też swędzić i prowadzić do przebarwień na skórze. Na szczęście można z tym skutecznie schorzeniem walczyć i często wizyta u dermatologa nie jest niezbędna. Oto jakie łupież pstry leki najlepiej wybrać.