Łupież pstry - leczenie domowe skuteczne sposoby

Łupież pstry to często spotykane schorzenie. To zakażenie naskórka, objawiające się żółtobrunatnymi plamami na ciele. Plamy występują zwłaszcza na plecach, ale mogą być widoczne na całym torsie, szyi i skórze głowy pod włosami. Najczęściej na tą chorobę cierpią nastolatkowie w okresie dojrzewania. Zdarza się także u młodszych dzieci. Łupież pstry wywoływany jest przez tak zwane grzyby drożdżopodobne. Choroba ponadto ma skłonność do nawrotów. Jak zatem sobie z nią radzić, jakie są domowe sposoby na leczenie choroby jaką jest łupież pstry? Czy szampon na grzybicę głowy będzie konieczny?

Pocieszający jest fakt, że w największej ilości przypadków domowe sposoby są wystarczające. Co oznacza, że nie trzeba porady specjalisty i leków na receptę. Kluczowa w wypadku schorzenia jakim jest łupież pstry jest sumienne pielęgnowanie swojego ciała. W aptekach oraz drogeriach możemy nabyć specjalne preparaty do smarowania. Specjalistyczne maści są dosyć tłuste, ale trzeba przestrzegać pewnej zasady. Mianowicie należy smarować zakażone miejsca kilka razy w ciągu dnia. W aptece farmaceuta poleci nam maści przeciwgrzybicze, dostępne bez recepty. Należy pamiętać, że sumiennie przeprowadzana kuracja smarowania przynosi niesamowite rezultaty. Praktycznie jest pewne, że poradzimy sobie z chorobą. Trzeba jednak pamiętać, iż nawet jeśli zaleczymy chorobę, ma skłonność do nawrotów. Stąd należy profilaktycznie dbać o skórę i smarować ją często, np. szampon na grzybicę działa profilaktycznie.

Oprócz maści, świetne są różnorodne specjalne emulsje. Są wygodniejsze, ponieważ nakładamy je na pewien czas, a potem zmywamy. Taką kurację także trzeba przeprowadzać kilka razy dziennie. Kuracja trwa zazwyczaj około dwa tygodnie. To świetny sposób na domowe leczenie na łupież pstry.Czasami brunatno-żółtawym plamom może towarzyszyć świąd. Trzeba pamiętać, by nie drapać swędzących miejsc. Możemy jeszcze bardziej podrażnić skórę z chorobowym stanem. Jak już wcześniej wspomniano łupież pstry lubi powracać, a dzieję się to zwłaszcza w odpowiednich, sprzyjających dla niego warunkach. Łupież pstry lubi wilgotność, dlatego tak ważna jest higiena osobista zwłaszcza latem. Cierpiąc na łupież pstry, powinniśmy zaopatrzyć się w przewiewną odzież z naturalnych tkanin, na przykład bawełny, czy lnu. Ponadto trzeba pamiętać o częstym zmienianiu bielizny.Bardzo jest również ważne, aby utrzymywać odpowiednie pH skóry. Nie powinno się używać środków do mycia, które niekorzystnie na nie wpływają. Warto zatem zapytać w aptece, bądź drogerii o mydła, czy żele odpowiednie dla osób cierpiących na łupież pstry.

Na łupież pstry leczenie domowe zazwyczaj jest efektywne. Samemu można sobie poradzić z chorobą i w zupełności ją wyleczyć. Trzeba jednak pamiętać, żeby kuracje przeprowadzać sumienni, regularnie i dbać o swoją skórę. Nie można dopuszczać na przykład do przepacania się w upały, używać odpowiednich środków do mycia i pielęgnacji. Często smarować zmienione części skóry. A co najważniejsze w momencie zaleczenia nie zarzucać codziennych pielęgnacji. Łupież pstry czasami powraca i trzeba profilaktycznie przed nim się ustrzec!