Jakie leki na łupież pstry warto kupić?

Łupież pstry to wyjątkowo nieprzyjemna infekcja, która powoduje, że na naszym ciele (głównie klatce piersiowej) pojawiają się plamy, które mogą przeistaczać się w duże płaty. Czerwone lub beżowe plamy są nie tylko wyjątkowo nieestetyczne, ale mogą nas też swędzić i prowadzić do przebarwień na skórze. Na szczęście można z tym skutecznie schorzeniem walczyć i często wizyta u dermatologa nie jest niezbędna. Oto jakie łupież pstry leki najlepiej wybrać.

Oczywiście najlepszą metodą walki z tym schorzeniem jest profilaktyka. Jako że to choroba zakaźna, warto dbać o higienę i uważać zwłaszcza na basenach, solariach i gabinetach kosmetycznych. Warto też zwrócić uwagę na dobry dobór ubrań, bo łupież pstry to często wynik noszenia nieprzewiewnej odzieży.

Łupież pstry i leki bez recepty - co wybrać?

Na szczęście w temacie łupież pstry leki bez recepty znajdziemy bardzo wiele pozycji. Schorzenie to możemy leczyć na przykład przez stosowanie różnych leków przeciwgrzybiczych. Są to przede wszystkim kremy czy maści. Warto wybierać tylko takie preparaty, w których znajduje się klotrimazol i ketokonazol. Możemy też kupić szampon na grzybicę skóry głowy z ketokonazolem. Możemy również stosować rozmaite preparaty z flukonazolem lub itrakonazolem. Na rynku są też dostępne specjalne kremy czy balsamy przeciwgrzybicze, które pozwolą kontrolować rozwój drożdżaków. Leki te możemy stosować miejscowo. Są one dostępne bez recepty, więc nie musimy nawet odwiedzać lekarza. Gdy tylko pojawią się pierwsze objawy tej choroby, sięgnijmy po leki na łupież pstry. Szybka reakcja jest kluczem do efektywnej walki z tym schorzeniem. Jednak warto uzbroić się w cierpliwość. Chorobę leczy się stosunkowo długo, nawet kilka tygodni. Stosunkowo często pojawiają się też jej nawroty. Warto więc o tym wiedzieć i mieć świadomość, że nawet poprawne leczenie nie usunie szybko plam z naszego ciała. A nawet jeśli już wyleczymy łupież pstry, to warto korzystać raz czy dwa razy w miesiącu np. ze specjalnych, medycznym środków do zmywania twarzy. To pozwoli przeciwdziałać powrotowi choroby przez niekontrolowany wzrost liczby drożdżaków.

Warto też zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. W internecie dość dużo jest informacji o domowych czy też "babcinych" lekach na taki łupież. Podchodźmy jednak do takich informacji z bardzo dużym dystansem. Pamiętajmy, że skuteczną drogę do uleczenia dają nam tylko profesjonalne preparaty, które na szczęście są dość szeroko dostępne i nie są bardzo drogie.

Łupież pstry leki - gdy choroba jest zaawansowana

W większości przypadków łupież pstry da się wyleczyć wspomnianymi lekami, do których nie jest potrzebna recepta. Jeśli jednak je stosujemy przez kilka dni i nie ma żadnych znaków poprawy, to znaczy, że nasza choroba jest dużo bardziej zaawansowana. W takim wypadku nie mamy innego wyboru, niż skontaktowanie się z dermatologiem. On nas dokładnie zbada i prawdopodobnie przepisze silne antybiotyki doustne oraz znacznie mocniejsze leki przeciwgrzybiczne. Warto pamiętać, że dość rzadko ta dolegliwość wymaga stosowania antybiotyków i najczęściej udaje się ją wyleczyć lekami bez recepty.