Jaka maść na łupież pstry?

Łupież pstry może dopaść każdego, nawet jeśli bardzo dbamy o swoją higienę. Jest on po prostu infekcją naszego naskórka, wywołują je drożdżaki. Każdy z nas ma na skórze głowy te grzyby, jest to normalne, gdyż stanowią one naturalną mikroflorę naszej skóry. Jednak zauważamy z nimi problem, gdy jest ich zbyt wiele. Jak rozpoznamy, że to jest właśnie łupież pstry? Jeśli mamy suchą skórę na głowie i widać na naszej skórze głowy białe bądź różowawe plamki, jest to właśnie łupież pstry. Nie trzeba iść z tą przypadłością do dermatologa, gdyż na rynku kosmetyków, jest wiele preparatów właśnie na taki łupież. Większość z nich jest bardzo skuteczna, już po paru użyciach widać znaczne rezultaty. W trakcie takiego łupieżu nasza skóra może się łuszczyć, co nie wygląda zbyt dobrze, szczególnie jeśli posiadamy ciemne włosy, i płaty skóry są wtedy szczególnie widoczne. Ludzie z tą przypadłością mają często problem ze swoją samooceną, czują się niezbyt atrakcyjni i są wycofani. Nie chcą mieć bliższych kontaktów z ludźmi, gdyż boją się ich reakcji, jeśli zauważą taki łupież. Nie jest on oznaką zaniedbania, jednak nie każdy to rozumie.

Jaka maść na łupież pstry jest najlepsza?

Obecnie istnieje wiele maści, działających w podobny sposób. Dużo klientów ceni sobie Ekonazol. Jest on dobry, jeśli dopadła nas łupież pstry lub mieszana infekcja grzybiczo-bakteryjna.

Jak działa maść na łupież pstry? Wnika do naskórka i uszkadza błonę komórkową grzyba. Zwalcza ona ich nadmiar bądź bakterii i sprawia, iż nasza mikroflora na skórze głowy wraca do normy. Skuteczność maści jest bardzo wysoka, o ile stosujemy ją z zaleceniami napisanymi na ulotce. Jeśli postępujemy zgodnie z nią, już po pierwszym użyciu maści możemy odczuć ulgę. Stosujemy ją dwa razy na dzień tylko w chore miejsca. Cena tej maści waha się od 20 do 30 złotych w zależności, do jakiej apteki pójdziemy. Zakupimy ją bez recepty.

Łupież pstry na twarzy jest szczególnie widoczny, jeśli opalamy się na słońcu czy w solarium i nasza skóra jest ciemna. Wtedy zauważymy duże białe plamy. Możemy sobie z nimi poradzić, gdyż jest wiele preparatów pomagających leczyć to schorzenie. Między innymi kremy, balsamy, środki do mycia twarzy. Oprócz skóry twarzy to schorzenie może objąć również skórę dekoltu, ramion, pleców oraz klatki piersiowej. Bardzo rzadko występuje na nogach czy rękach.

Jakie inne maści są dostępne w aptekach i sklepach internetowych bez recepty?

Farmaceuci polecają między innymi takie środki jak: Mikonazol (działający przy zakażeniach bakteryjnych, jak i grzybiczych, ale i również przynosi dobre rezultaty w leczeniu łupieżu pstrego), Naftyfine, Cyklopiroksolamine, chlorowodorek terbinafiny, flutrimazol, kwas undecylenowy, chlormidazol, terbinafina oraz ketokonazol. Jednak najwięcej lekarzy specjalizujących się w dermatologi poleca najczęściej ketokonazol i ekonazol. Te maści według lekarzy zawierają najlepszy skład i działają bardzo skutecznie. Używając maści, nie potrzebujemy już innych środków. Jak widać, leków jest wiele, mamy w czym wybierać, jeśli jedna nie przypadnie nam do gustu próbujmy dalej. Jak nic nie będzie pomagało, warto udać się do specjalisty, który wypiszę lek na receptę. Nie używajmy maści bez kontaktów z dermatologiem, jeśli jesteśmy w ciąży albo podejrzewamy alergię na jakiś składnik maści. Lepiej nie ryzykować naszego zdrowia i życia i zasięgnąć porady wykwalifikowanej osoby.

A może zamiast maści wcierka lub emulsja?

Jeżeli chcecie spróbować czegoś bardziej skutecznego i naturalnego z całą pewnością sięgnijcie po Pityver. Nowy preparat na łupież pstry, którego całą serię można kupić na stronie internetowej. Zawiera największą ilość selenu, w porównaniu z innymi preparatami dostępnymi na rynku. Selen działa przeciwgrzybiczo, a więc niweluje przyczynę łupieżu pstrego, a nie tylko skutki. Cena zestawu to 97 zł.

Tagi