5 sposobów na łupież pstry na głowie

Łupież pstry to choroba grzybicza powodująca pojawianie się nieefektownych plam na naszym ciele. W okresie wiosenno- letnim są najbardziej widoczne, gdyż ich powierzchnia nie opala się wraz z resztą zdrowej skóry. Łupież pstry pojawia się także na skórze głowy. Powoduje silne złuszczanie się naskórka, który osadza się w formie białych płatków na włosach i ubraniach. Nawet świeżo umyte włosy wyglądają na brudne i niezadbane.

Podpowiadamy pięć skutecznych sposobów, które raz na zawsze pomogą Ci pozbyć się problemu jakim jest łupież pstry na głowie.

  • Sok z aloesu- przełam liść tej magicznej rośliny, a ukryty w nim drogocenny żel rozcieńcz z ciepłą woda i powstałą miksturą spłukuj włosy po myciu. Aloes ma silne właściwości antygrzybiczne i antyseptyczne oraz kwaśne PH które zapobiega rozmnażaniu się pasożytów chorobotwórczych. Należy pamiętać, że roślina używana do kuracji powinna mieć więcej niż 3 lata- dopiero po tym okresie wykształca ona swoje wszystkie lecznicze właściwości.
  • Pasta z jabłek i imbiru- w dalszym ciągu pozostajemy przy ludowej medynie naszych babć. Jabłko, które przejawia właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne należy zetrzeć na drobnej tarce. Tak samo postąpić z imbirem, którego właściwości antyseptyczne opisywane są w medycynie chińskiej jako wręcz magiczne. Składniki należy połączyć tak aby powstała gęsta, niespływająca pasta, którą nałożymy na włosy i zmienione chorobowo miejsca. Po ok. 15 minutach miksturę należy zmyć obficie letnią woda, a następnie w celu uzupełnienia kuracji użyć szamponu przeciwłupieżowego.
  • Cytryna- jednym z domowych sposobów jest także stosowanie płukanki z cytryny. Jej sok bogaty w witaminy i kwas cytrynowy pomoże w leczeniu, a także powrotu do naturalnej barwy zmienionych miejsc np. na karku. Zabieg zaleca się stosować po umyciu włosów) szamponem przeciwłupieżowym. Co ciekawe zaleca się także picie na czczo soku z cytryny z ciepłą woda, Taka mikstura odkwasi organizm, wzmocni go i nada sił do walki z chorobą. Z tak kompleksową kuracją łupież pstry głowy nie ma szans.
  • Czosnek- jego właściwości antygrzybiczne, antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne czynią z niego naturalny antybiotyk. Aby włączyć go do kuracji przeciwłupieżowej należy rozgnieść dwa ząbki i dodać je do szklanki gorącej wody. Miksturę należy wetrzeć w skórę głowy i pozostawić na 15 minut. Po tym czasie należy dokładnie spłukać włosy i umyć je szamponem w celu usunięcia silnego i charakterystycznego zapachu czosnku. Nie należy stosować tej kuracji czyściej niż raz w tygodniu, aby nie uniknąć podrażnienia skóry.
  • Szampon przeciwgrzybiczny i przeciwłupieżowy - W swoim składzie zawierają najczęściej aktywne substancje takie: selen czy pirytonian cynku. Naturalne składniki wspomagające leczenie to często: dziegć, pokrzywa, granat lub aloes.
  • Co ciekawe, szampony przeciwłupieżowe sprawdzają się nie tylko przy łupieżu na skórze włosów. Są skuteczne również na plamy które pojawiły się na plecach czy klatce piersiowej. Można stosować je na dwa sposoby- przemywając nimi tylko zmienione miejsca lub wcierając je w nie i pozostawiając na całą noc.